+420 724 373 701
Switch to english version EN

Snaha o přijetí

Kolikrát jsem řekli něco, o čem jsme věděli, že není správné? Kolikrát jsme učinili rozhodnutí jen podle očekávání ostatních? Kolikrát jsme řekli ,,ano”, i když hluboko uvnitř jsme si přáli dokázat říci ,,ne”? Kolikrát jsme se rozhodli zahodit naše vlastní vědomosti, aby jsme umožnili ostatním cítit se lépe? Kolik z nás věnuje svůj život činnostem, které jsou naprosto v rozporu s našimi přesvědčeními, silnými stránkami i schopnostmi? A jediná odpověď, proč jsme zahodili náš vlastní život a štěstí pryč tkví v tom, že jsme se natolik snažili být přijati společností, že jsme zapomněli na naši jedinečnost.

Težké časy

Narodili jsme se v době, kdy jsou děti učeni, že díky svým nápadům a kreativitě mohou před ostatními vypadat hloupě, v době, kdy být příliš šťastný a řídit se intuicí znamená být naivní, v časech, kdy je nám neustále ukazováno, že pouze ti, kteří uzavřou svá srdce a dokáží hrát manipulativní hry, jsou ti, kteří si zaslouží lásku a úspěch. V časech, kdy za vyjádření toho, co cítíte, můžete být nařčeni z přílišné citlivosti. Není tedy divu, že naše společnost naprosto ztratila pochopení významu slova ,,autenticita”.

Ochranné masky

Každý z nás máme tisíce masek, které si každodenně nasazujeme. Není lepšího důkazu tohoto šílenství než sociální média. A kam to vede? Jsme více přijímáni společností? Jsme více milováni a úspěšní? Smutná pravda je, že ve většině případů ani trochu, jsme pouze ve větší depresi a zmateni sami sebou, potlačujeme vlastní emoce a pak využíváme kritiky ostatních k tomu, abychom se lépe vyrovnali s vlastní ,,osobní tragédií”.

Ta správná změna začíná v nás

Lidé si uvědomují, že je něco špatně. Stále více lidí se angažuje v pomáhání ostatním a v aktivitách snažících se udělat z tohoto světa lepší místo k životu. Záchrana naší planety se stává čím dál více populárnějším tématem. To je bezesporu úžasný krok vpřed, ale všem nám uniká jeden velmi důležitý faktor – nemůžeme změnit svět, dokud nezměníme sami sebe. Jak chcete snížit spotřebu plastu, když je většina lidí posedlá zvládáním svých tisíců masek a rolí každý den, že již nemá energii, která by zbyla na záchranu planety? Jak mohou lidé vyhrát boj se znečištěním světa, když jsou ztraceni ve vlastních myšlenkách?

Autenticita

Co kdyby byla cesta ke změně světa jednodušší, než si myslíme? Co kdyby to byla pouze schopnost přijmout vše takové, jaké je? Co kdyby byla skryta v autenticitě? Co když to, že přijmeme, že jsme všichni jedinečně obdařené bytosti, je ten první důležitý krok? Co kdyby právě odvaha ukázat světu naši pravou tvář udělala zásadní rozdíl? Co kdyby kuráž říci naše názory upřímně a zároveň s respektem k ostatním spolu s prací na těch svých schopnostech, o kterých si myslíme, že nás dělají jedinečnými, způsobila řetězovou reakci v chování ostatních?

Každý je jedinečný

Rozdhodla jsem se to vyzkoušet. Odteď budu jednoduše věřit ve svou jedinečnost bez ohledu na to, jaké překážky mi život nachystá do cesty. Někteří z nás se na této planetě účastní náročnějších bitev než jiní, a proto nemůžeme dávat nikomu konkrétní odpověď na jejich problémy, protože netušíme, čím si prochází hluboku uvnitř sebe…i nejlepší terapeuti se někdy zmýlí ve svých krocích ostatním pomoci… Tak zkusme přijmout svět a lidi takové, jací jsou, přestaňme ostatní soudit a radit jim, když si to nepřejí a zaměřme se na sebe. Nečekejme, až budeme dostatečně přijati okolím, ale udělejme to sami. Nemáme moc cokoli změnit, ale máme moc změnit sebe v tu nejinspirativnější verzi nás samých.

Uvědomění je první krok

A co vy? Jste připraveni být sami sebou?

Pro uvědomění si, jak vážné následky může odklonění se od vlastního JÁ vlivem sociálních sítí mít, přikládám toto výstižné video: