+420 724 373 701
Switch to english version EN

Blog

Jak je to s tou sebeláskou? Netlačte na ni!

Jak je to s tou sebeláskou? Netlačte na ni!

Ať už se vydáte jakýmkoli směrem osobního rozvoje či sebeléčení, vždy se dříve nebo později setkáte s radou, ať sami sebe více milujete. Zní to tak jednoduše, když Vám nějaký odborník na lidskou duši poradí např. tato slova: ,,Meditujte, odpočívejte...jo a ještě dodatek, milujte sami sebe.“ ,,Kéž by to šlo lusknutím prstu,“ říkáte si nejspíš...
Vědomé hubnutí

Vědomé hubnutí

Zhubnout a vytvarovat si krásnou postavu patří mezi nejčastější novoroční předsevzetí. Tento článek píšu třetí den roku 2020 a nestačím se divit, jak mi narostl počet běžců pod okny, kolik lidí v supermarketech naplňuje své košíky zeleninou a jak se nedaleké fitness centrum otřásá v základech. Smysl novoročních předsevzetí jsem nikdy nechápala. Pracovat na sobě přeci musíme postupně a po celý život, krásná postava je výsledkem mnoha procesů v našem těle a mysli.
Jak využívat spirituální energii v korporátním světě

Jak využívat spirituální energii v korporátním světě

Spirituální energie nemusí být žádné šarlatánství ani šamanismus, ačkoli i to je jedna z metod, jak s ní pracovat. Spirituální energii pociťujeme, když je naše jednání v souladu s vyšším smyslem, se systémem hodnot, které vyznáváme, když můžeme projevit své autentické já a jsme za to okolím přijímáni. Jakmile jsme v souladu se svou spirituální energií, přichází k nám obrovské množství inspirace, narůstá kreativita, jsme nadšení a máme onu pověstnou jiskru v oku.
Začarovaný kruh a jak z něj ven?

Začarovaný kruh a jak z něj ven?

Máte pocit, že váš život je jeden velký začarovaný kruh? Provází vás stále stejné nepříjemné situace a nevíte, jak z nich ven? Nechcete se smířit s rozsudkem nešťastníka, který vždy přijde zkrátka, a tak přemýšlíte, co děláte špatně, a hledáte příčiny? Teorie karmy vám také moc na štěstí nepřidává, spíše vás ještě více uvrhne do deprese, protože komu by se chtělo žít s vědomím, že do smrti bude pikat za činy z minulých životů nebo za činy svých předků?
Život je jednoduchý

Život je jednoduchý

Největší chybou v životě nás lidských bytostí je naše neustálá snaha kontrolovat vnější svět. Myslíme si, že máme schopnost ovlivňovat životy ostatních, zabraňovat možným budoucím negativním událostem a stále máme pocit, že čím více se budeme o něco snažit, lepších výsledků se nám dostane. Myslíme si, že silnými a úspěšnými osobnostmi se staneme pouze tehdy, když dokážeme vyjít ze své komfortní zóny.
Jste připraveni být sami sebou?

Jste připraveni být sami sebou?

Kolikrát jsem řekli něco, o čem jsme věděli, že není správné? Kolikrát jsme učinili rozhodnutí jen podle očekávání ostatních? Kolikrát jsme řekli ,,ano”, i když hluboko uvnitř jsme si přáli dokázat říci ,,ne”? Kolikrát jsme se rozhodli zahodit naše vlastní vědomosti, aby jsme umožnili ostatním cítit se lépe? Kolik z nás věnuje svůj život činnostem, které jsou naprosto v rozporu s našimi přesvědčeními, silnými stránkami i schopnostmi? A jediná odpověď, proč jsme zahodili náš vlastní život a štěstí pryč tkví v tom, že jsme se natolik snažili být přijati společností, že jsme zapomněli na naši jedinečnost.
Buď loutkou, která převezme scénář

Buď loutkou, která převezme scénář

,,Stokrát opakovaná lež se stává pravdou“ je rčení, které dokládá, jak malou moc ve skutečnosti máme nad našimi přesvědčeními. Jak jednoduše si mohou ostatní lidé hrát s naší myslí? Co vede i mnoho silných osobností k tomu, že se stanou loutkou v dramatu někoho jiného?